הי, אני שירית

וזה הסיפור שלי

המשפט הכי משמעותי שאמא שלי אמרה לי, וכנראה שלא ידעה עד כמה ישפיע עליי לאורך החיים ובחירות הקריירה, היה, "את תמיד עושה סיפור מכל דבר". זה נאמר בטון מתלונן, בעידן בו לא היה מקום לסיפורים וכל מה שהיה חשוב הוא דווקא – מִסְפָּרִים.

ואני, אני עובדת טוב עם מספרים. למדתי שני תארים במנהל עסקים, ובעשרים השנים האחרונות אני יועצת אסטרטגית, מלווה אלפי מנהלות ומנהלים בתהליכי פיתוח וצמיחה עסקית.

אבל רגע, מה עם הסיפורים?

בילדות הם היו החברים הכי טובים שלי ועזרו לי להתמודד עם המבוכה בלבקש דברים שרציתי. במקום, הייתי ממציאה סיפור עם עלילה ודמויות ומשכנעת את מי שמולי לעזור לי להשיג את המטרה.

בגיל עשרים, אחרי השירות הצבאי, התחלתי לשלוח קורות חיים למשרות מגוונות והופתעתי לקבל כמעט מכולן את אותה התשובה: סורי, אוֹבֶר קְוּואלִיפׇייד.

אני? אישה צעירה בלי תואר, ניסיון מקצועי או רזומה של מעל לחצי עמוד, יכולה בכלל להיות אובר-משהו? אז מה עושה מישהי שפשוט רוצה לעבוד אבל לא מקבלים אותה לשום מקום עבודה? וכך, קם העסק הראשון שלי.

בגיל 22 פתחתי סטודיו לעיצוב אופנה בקניון דיזינגוף סנטר (שהוקם ממש באותה השנה) וסוכנות מכירה בדרום תל אביב. נחשבתי למעצבת שונה בנוף, כזו ששווה לשלם על הקולקציה שלה הרבה כסף וכל פריט הוא לימיטֵד אֶדישֵׁן. אבל מה שעניין אותי יותר מהכול היה איך הבגדים שעיצבתי שינו ללקוחות שלי את החיים. וכן, שוב אנחנו בסיפורים.

בגלגול הבא שלי, עברתי מעיצוב בגדים לעולם ההדרכה. והקמתי את העסק השני שלי. התחלתי לפתח מנהלים ועסקים במגזרים השונים במשק הישראלי.

שוב מצאתי את עצמי חוזרת אל המספרים, אבל מאחוריהם עמדו נשים וגברים עם סיפורים (לפעמים בדמות תירוצים, מעשיות ופחדים). גיליתי שכשאני מצליחה לעשות את החיבור המדויק בין הסיפור למספרים, אנחנו מגיעים לתוצאות מדהימות.

למעלה מ- 7,000 אנשים ועסקים שינו עד היום את הסיפור שלהם בתהליכי עבודה איתי. שינוי הסיפור מתחיל ברגע הפיצוח, שבו הם ואני הבנו את סיפור התחתית שלהם, שהוא הדלק שמניע אותם קדימה והביא אותם לנקודה הזו בזמן ולעיסוק שבו בחרו.

אם אמא שלי רק הייתה יודעת כמה צדקה, ואיך הבת שלה יודעת לעשות מכל דבר סיפור, אבל לא סתם סיפור, סיפור מנצח…

דברו איתי ויחד נעשה מכם סיפור😊 

 

שירית בן ישראל

מִכָּל דָּבָר עוֹשָׂה סִיפּוּר

מומחית סטוריטלינג בינלאומית, יועצת אסטרטגית (.M.Sc במנהל עסקים) ומפתחת הרצאות TED ואירועי השראה לחברות בארץ ובעולם. שירית מרצה, כותבת, מעצבת וחוקרת את נושא סיפורי החיים והשפעתם על התפתחות והצלחה בתחום הקריירה. 

גם לך יש סיפור לספר?

שנהפוך אותו להרצאת השראה?

"המהפך שאני עושה לאנשים קשור בראש ובראשונה לשינוי הסיפורים שהם מספרים"

לקוחות מספרים

בין לקוחותינו

רוֹצִים שֶׁנַּעֲשָׂה יַחַד סִיפּוּר?