נגד כל הסיכויים: 3 הרצאות השראה של נשים שהפכו את "לא" לקריירה מצליחה

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

סיפורי חיים רבים מתחילים במילים מייאשות כמו "אין לך סיכוי" או "לא תצליח". למרבה הצער, אנשים רבים גדלים להאמין באותן הערות שליליות של הורים ומורים. עם זאת, תמיד יש יוצאים מן הכלל.

בכתבה שלפניכם נחקור את מסעותיהם המדהימים של שלוש נשים שסירבו לקבל את המגבלות שייחסו להן אחרים והפכו את ה"לא" שלהן ל"כן" מהדהד. כל אחת מהנשים הללו התגברה על מצוקה בדרכה הייחודית, והפכה את מאבק הילדות שלה לקריירה מצליחה.

הייתה לי הזכות ללוות אותם במסע שלהם להפוך את סיפורי חייהם להרצאות מעוררות השראה.

 

אנג'לה מושחייב – עפה עם החלום

 סיפורה של אנג'לה מדגים את האתגרים העומדים בפני נערה צעירה השואפת להגשים את חלום חייה על רקע של ייאוש. למרות החברה שאותתה שאין לה סיכוי להצליח, אנג'לה מצאה את האומץ להתריס מול כולם וללכת אחרי חלומותיה. הסיפור שלה שופך אור על כמה רחוק יכולה לקחת אותך נחישות כשהדחף שלך להגשים את חלומותיך גובר על הפחד שמטילה הסביבה שלך.

השאיפה הראשונית של אנג'לה הייתה להיות אחות בשל מסורת משפחתית, שכן כל הנשים במשפחתה היו אחיות. אבל, הציונים  שלה בבית הספר היו נמוכים מידי, המורים פקפקו ביכולות שלה, והציעו לה להיות תופרת.

אבל… משהו בער בתוכה. ומאותו יום, היא יצאה למרדף בלתי פוסק להוכיח את עצמה. דרך נחישות בלתי מעורערת, אנג'לה הפכה להיות אחות ראשית במחלקה בבי"ח. בנוסף, הפכה למדריכה בבית ספר לאחיות וכיום משמשת כמרצה בנושא לחץ ושחיקה בקרב צוותי סיעוד בבתי חולים. ואגב, לתפור, היא ממש, אבל ממש שונאת.

סיפורה של אנג'לה משמש עדות לכוח הטרנספורמטיבי של התמדה ואמונה עצמית. בזכות התנגדותה לציפיות החברתיות והתגברותה על הספק העצמי, היא לא רק ניפצה מגבלות אלא גם גילתה את הפוטנציאל האמיתי שלה.

המסע של אנג'לה מעורר בנו השראה לאתגר את הסטיגמות והדעות הקדומות שמקיפות אותנו (וחייבים להודות, שיש המון כאלה…)  ומעודד אותנו לרדוף אחרי החלומות שלנו בלי הפסקה, כי כמעט תמיד אנחנו יכולים להשיג הרבה יותר ממה שאנחנו מדמיינים בתחילה.

בשורה תחתונה, הסיפור של אנג'לה מושחייב הוא רק ההתחלה של החקירה שלנו לתוך חייהן של שלוש נשים יוצאות דופן שהפכו מצוקה לניצחון. הישארו מעודכנים לשני הסיפורים הבאים מעוררי השראה, שללא ספק ישאירו אתכם מלאי מוטיבציה והשראה.

 

ירדן משה – הגודל כן קובע!

מילדות, ירדן חלמה להיות דוגמנית. אבל, במציאות הקשה של אמות מידה של יופי חברתי שמעריץ רגליים דקות ובטן שטוחה, לירדן, כילדה שמנמנה לא היה סיכוי. בילדות, היא התמודדה עם חרמות ובריונות רק בגלל משקלה. בבגרות, היא סבלה מדימוי גוף ודימוי עצמי שלילי שהשפיעו גם על היחסים עם אחרים.

ובכל זאת ירדן עברה מהפך. הטרנספורמציה של ירדן היא עדות לכוחה של הלך הרוח האישי. היא הבינה שהכול מתחיל ב- איך היא תופסת את עצמה

למרות שלא התאימה לתבנית של דוגמניות מסורתיות כמו טוויגי, ירדן זיהתה את החשיבות של העצמה אישית וקבלה עצמית. דרך המסע שלה, ירדן הפכה מבחורה דחויה וחסרת ביטחון לדוגמנית למידות גדולות בעלת ביטחון עצמי ומושכת.

והיום, היא לא רק צועדת על מסלולי תצוגות אופנה בישראל, אלא גם מרצה לנערות צעירות על דימוי גוף. המטרה שלה היא למנוע מהם ליפול למלכודת של דיבור עצמי שלילי, מתוך אמונה שהם לא ראויות כי הן לא מתאימות לסטנדרט היופי של החברה. באמצעות עבודתה כדוגמנית במידות גדולות ודוברת על דימוי גוף, היא מעצימה נערות צעירות לאמץ את הייחודיות שלהן ולדחות סטנדרטים מזיקים של יופי.

ירדן מנפצת את המיתוס שגודל חשוב, אבל בצורה שאולי החברה לא ציפתה לה. אם תשאלו את ירדן, הגודל כן קובע! כי רק בזכותו הפכה מילדה שמנמנה  ודחויה – לדוגמנית אהובה.

בשורה תחתונה, הסיפור של ירדן משה מציג את הכוח האישי שיש לכל אחד מאיתנו להתמודד עם מיתוסים ונורמות, ואף לנפץ אותם. הסיפור שלה נותן לנו השראה להגדיר מחדש את מה שחשוב באמת ולהכיר בחשיבות הקבלה העצמית.

 

שחרור הכוח שבפנים: המסע המופלא של פרנסי אלבז

לחיים יש דרך להציג בפנינו אתגרים הבודקים את הכוח והחוסן שלנו. בשביל פרנסי אלבז, המסע שלה כעולה חדש מברזיל לישראל היה בסימן בדידות, קשיים כלכליים ותחושה מתמדת של חוסר הבנה. למרות זאת, הסיפור שלה מקבל תפנית יוצאת דופן כשהיא מתעמקת בעולם הניסים, וחושפת עוצמה בתוך עצמה שמשנה את חייה.

בכתבה, נחקור את מסעה של פרנסי וכיצד היא עברה מתחושת מבודדת וחסרת תמיכה להפיכתה למגדלור של תקווה עבור אחרים הנאבקים עם מחשבות שליליות ואמונה עצמי

שלב ראשון במסע של פראנסי – מסע של בדידות וקשיים כלכליים:

כשהגיעה לישראל ללא משפחה או חברים, פראנסי התמודדה עם המציאות המפחידה של להתחיל מחדש בארץ זרה. תחושת הבידוד הכבידה עליה מאוד, וגרמה לה להאמין שאף אחד לא באמת הבין אותה. נוסף על כך, היא חוותה מחסור כספי שנמשך שנים. עם זאת, למרות האתגרים הללו, הסקרנות המולדת של פראנסי והנטייה להטיל ספק בעולם סביבה הפכו לאור המנחה שלה.

שלב שני במסע – התעוררות לכוחם של ניסים:

הזיקה הטבעית של פראנסי לחקור ולשאול שאלות הובילה אותה לדרך של גילוי יוצא דופן. באמצעות הרצאתה היא חושפת כיצד חייה קיבלו תפנית יוצאת דופן כשהיא הסיטה את המיקוד שלה פנימה, תוך התעלמות מהשיפוטים והציפיות של העולם. על ידי התאמת המיקוד הפנימי שלה לרצונותיה העמוקים ביותר, היא התחילה להפגין את כל מה שתמיד ייחלה לו אך הרגישה שאינה מסוגלת להשיג.

שלב שלישי במסע של פראנסי – ממחפשת דרך למורת דרך:

כיום פראנסי היא פסיכולוגית קלינית וחינוכית, וכן מדריכה בשירות הפסיכולוגי של עיריית תל אביב. מתוך המהפך שחוותה, היא מתמחה בסיוע לאנשים שעדיין סובלים ממחשבות שליליות ומחוסר אמונה עצמית.

כיום, פרנסי עוזרת לאחרים להשתחרר מדפוסי חשיבה שליליים ולפתוח את הפוטנציאל שלהם לנסים. הסיפור שלה משמש כהשראה לאמץ את הכוח שלנו וליצור את החיים שאנחנו באמת רוצים. פרנסי אלבז מזכירה לכולנו שניסים לא קורים במקרה – הם בהישג ידנו אם רק נעז להאמין ולפעול.

המסע של פרנסי אלבז הוא עדות לכוח הטרנספורמטיבי שיש לכולנו בתוכנו. דרך הניסיונות והמצוקות שלה, היא גילתה את ההשפעה המדהימה של שינוי הנרטיב הפנימי שלה והתחברות לניסים שמחשבותיה יכולות לזמן.  

לסיכום,

הכרנו מסעות מדהימים של שלוש נשים יוצאות דופן שהתריסו מול כל הסיכויים, והפכו כל 'לא' שהם נתקלו בו ל'כן' מהדהד, ויותר מזה, להצלחה וקריירה יוצאת דופן.

באמצעות חוסן, נחישות ואמונה בלתי מעורערת ביכולותיהן, הן התגברו על המכשולים, הפכו את הדחייה לניצחון, והעניקו השראה לאחרים לרדוף אחרי חלומותיהן כנגד כל הסיכויים. הסיפורים שלהם משמשים עדות לכוחה של ההתמדה ולפוטנציאל האינסופי של חשיבת ה- 'כן'.

התרגשתם?…

קיבלתם השראה לדרך שלכם? זוכרים שבתוך כל אדם מסתתר סיפור שלא סופר שמחכה להישמע? אז אולי… עכשיו, הגיע הרגע לספר את הסיפור שלכם.

לבניית הרצאת השראה משלכם, דברו איתי

לממליצים נוספים

כתיבת תגובה

מה הסיפור שלך?

שירית בן ישראל – מומחית סטוריטלינג. מפתחת הרצאות השראה ואירועי TED TALKS

גם לך יש סיפור לספר?

שנהפוך אותו להרצאת השראה?

"המהפך שאני עושה לאנשים קשור בראש ובראשונה לשינוי הסיפורים שהם מספרים."