לנצח את הרצף: 7 הרצאות השראה של הורים לילדים על הרצף האוטיסטי

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

בכתבה "לנצח את הרצף" אני מזמינה אתכם למסע מרתק בו תגלו אוסף של סיפורים שהפכו להרצאות  השראה, המאירים אור על הנחישות הבלתי מעורערת, האהבה הבלתי מותנית והקשרים הבלתי ניתנים להפסקה שמשותפים ל- 7 משפחות שמגדלות ילדים על הרצף האוטיסטי.

 

חלי ברוד – "לנצח את הרצף"

שם ההרצאה: איך לאפשר לעצמך מרחב צמיחה, וגם ליהנות מזוגיות בריאה, אפילו שאת אימא לשני ילדים על הרצף האוטיסטי?

על חלי: מנהלת שיווק בארגון העובדים בעיריית ת"א, אימא לשני ילדים אוטיסטים

חלי מעולם לא צפתה שחייה יתפתחו בצורה כזו. במהלך חמש עשרה השנים האחרונות, היא התמודדה עם האתגרים של גידול שני ילדים עם אוטיזם.

כאדם המחפש בהתמדה פתרונות למורכבויות הקשורות לאוטיזם, חלי הגתה מתודולוגיה ייחודית משלה. גישה זו לא רק אפשרה לה לספק לשני בניה את כל מה שהם צריכים כדי לשגשג, אלא גם מעצימה אותה לטפח את הקשר שלה איתם. בנוסף, היא מכירה בכך שהשגת המטרה השלישית שלה מכילה את המפתח לניצחון של השניים הקודמים. מטרה זו סובבת סביב טיפוח עצמי.

במהלך ההרצאה, היא מעניקה לנו 8 עקרונות יסוד שהנחו אותה במסעה ואמורים לסייע גם להורים אחרים. עקרונות אלו כוללים אימוץ קבלה עצמית, אימוץ פרספקטיבה הוליסטית, כיבוש מכשולים על ידי פירוקם, השתתפות בדיונים פתוחים אפילו על הנושאים הכי לא נוחים, ועוד.

 

איריס ראובן – "סליחה, לא התכוונתי!"

על איריס: איריס, לשעבר מנהלת בכירה בחברת מוטורולה, עם אספרגר ואימא לשני ילדים על הרצף האוטיסטי. 

לאיריס נמאס להתנצל כל הזמן. בהתחלה, היא מצאה את עצמה מתנצלת בשמה, אך בסופו של דבר, היא מצאה את עצמה מתנצלת גם עבור שני ילדיה. כזו היא המציאות של אמא על הספקטרום האוטיסטי, עם שני ילדים שגם הם נופלים בהגדרה של שייכים לרצף האוטיסטי.

זרם ההתנצלויות הקבוע הזה הפך להתרחשות שבשגרה בחייה של איריס, עד שהגיעה להבנה מרכזית – זו לא הייתה אשמתה, ולא הייתה הצדקה לכל ההתנצלויות שלה.

איריס, לשעבר מנהלת בחברת מוטרולה, מבקשת היום להעביר לנו מסר מכריע: קבלה עצמית ושיפור עצמי מתמיד בגבולות היכולות שלנו הם חשיבות עליונה. עם זאת, היא מדגישה שאין צורך להתנצל על כך שפשוט אנחנו מי שאנחנו.

סליחה, אבל לא התכוונתי… את המשפט הזה לא תשמעו מאיריס יותר!

 

למידע נוסף על הסיפור של איריס 

 

פרח עזרא – "מילדה מוכה לאישה ואימא חזקה"

על פרח: סייעת חינוכית ומאבחנת התנהגותית בגן חינוך מיוחד, אימא לשני ילדים על הרצף האוטיסטי.

כל ילד משתוקק לאהבה, חום, תשומת לב והכלה. לרוע המזל, מרכיבים חיוניים אלו נעדרו בביתו של פרח. עם זאת, פרח סירבה לתת לחוסרים לפגוע בנחישותה לחיות ולהתפתח לאישה ולאם שתמיד שאפה להיות. זה היה מסע מפרך, אבל היא התמידה דרך אינספור מכשולים, כולל אלימות, בידוד, נטישה, גידול עצמי של שני ילדים אוטיסטים, קשיים כלכליים ועוד רבים.

לאורך חוויותיה גילתה פרח 5 כוחות חזקים שהניעו אותה קדימה:

  1. צחוק: היא מצאה נחמה ביכולת להקל על חלק מהכאב שלה באמצעות הומור.
  2. כתיבה: הבעת סיפורה על הנייר הקלה את העומס על ליבה.
  3. אמונה: פארה חיפשה נחמה וכוח על ידי חיבור לכוח עליון, שהקשיב, הדריך ורומם אותה.
  4. ילדיה: כשהם שואבים כוח עצום מהאהבה שהרעיפה על ילדיה, הם הפכו למקור השראה וחוסן.
  5. תמיכה: לפרח היה מזל לקבל סיוע, תמיכה וחיבוקים מנחמים מנשות מקצוע. בכל פעם שהתמודדה עם קשיים, היא הגיעה אליהם ומצאה נחמה בהדרכתם.

היום פרח מבטיחה לכם שברגע שתתחברו לכוחות הפנימיים, תכבשו כל קושי, תצמחו ותגשים את החלומות הכי גדולים שלכם.

 

 

אנה דרוזדוב – "שילוב מנצח"

על אנה: עובדת סוציאלית בעיריית רמלה, אימא לשני ילדים עם אוטיזם, מרצה מטעם אלו"ט.

אנה דרוזדוב, אם מסורה לשלושה ילדים. לאנה בסיפור מרתק על שילוב יוצא דופן שהתעלה על כל הציפיות.

בעולם האוטיזם, לכל ילד מגיע סל שילוב ייחודי. סל זה מורכב מכלים וטכניקות מותאמים המאפשרים תקשורת ומטפחים אינטגרציה חברתית בסביבת בית הספר. עבור הורים לילדים על הספקטרום האוטיסטי, מציאת השילוב המושלם עבור ילדם היא השאיפה האולטימטיבית.

אנה, בנוסף להיותה עובדת סוציאלית שהקדישה את חייה לטיפול באחרים, יצאה למסע אישי המשלב את המקצוע שלה עם הסיפור שלה. היא גילתה משהו באמת יוצא דופן שקרה לילד שלה – אירוע כל כך מדהים, מפתיע ובלתי צפוי, עד שלא ניתן היה לצפות אותו מראש, אפילו לא על ידי אנה עצמה.

בהתלהבות רבה, אנה משתפת בחוויותיה ובתובנותיה, שופכת אור על שילוב מנצח שיש לו פוטנציאל להשפיע לטובה על כמה שיותר ילדים אוטיסטים. בהרצאה שלה אנה חושפת את הכוח הטרנספורמטיבי של "השילוב המנצח".

למידע נוסף על הסיפור של אנה

 

אפרת ארצי – "רווח כפול"

על אפרת: אימא של יותם, על הרצף האוטיסטי, כלכלנית בבנק לאומי. מרצה מטעם אלו"ט.

נקודת המבט הייחודית של אפרת על החיים עוצבה במסע הטיפול שלה בבנה.

לדברי אפרת, הטרנספורמציה שלה הוצתה על ידי יותם. בהרצאתה המרתקת, אפרת תתעמק במושג "Win-Win" שאנו נתקלים בו לא פעם במשא ומתן. היא מוכיחה שעיקרון זה נכון לא רק בעסקאות אלא גם בשילוב של ילדים אוטיסטים בכיתות רגילות. המסע האישי של אפרת משמש עדות למושג "רווח כפול", שבו כל המעורבים מרוויחים ומשגשגים.

אפרת משתפת בתובנות הייחודיות שלה בהרצאה כובשת שתשאיר אתכם עם פרספקטיבה מחודשת על הכוח של אימוץ השונות.

למידע נוסף על הסיפור של אפרת 

 

עדי רחמים קליין – "בסוף, זה מה שנשאר"

על עדי: עדי היא כלכלנית, ואימא לילדה עם אוטיזם. מרצה מטעם אלו"ט.

עדי קליין רחמים, כלכלנית מוערכת ואם מסורה לשלושה ילדים. עדי לוקחת אותנו למסע יוצא דופן שהחל כשהבחינה במשהו שונה בילדה שלה, רוני, בגיל שנתיים. עם זאת, רק כשמלאו לרוני 14 שנים האבחנה הרשמית של אוטיזם אושרה. וכך יצאה המשפחה למסע טרנספורמטיבי.

בהרצאתה עדי מזמינה אותנו לעולמם הקסום של רוני וחברותיה. היא משתפת אותנו כיצד ההכללה של רוני בקבוצה שלהם לא רק הביאה שמחה וקבלה אלא גם אפשרה להם להתגבר על אתגרים שהם היססו לדון בהם בפתיחות. ותאמינו או לא, האחווה החדשה הזו אפילו הובילה לשיפורים בביצועים האקדמיים שלהם.

שם ההרצאה שעדי בחרה מסמל את ההשפעה המתמשכת והלקחים העמוקים שנלמדה מחוויותיה. על הבמה עדי חושפת את הפוטנציאל המדהים שטמון באימוץ השונות וטיפוח קהילות מכילות.

למידע נוסף על הסיפור של עדי 

 

אביאלה דויטש –  "אל תפחדו מהקוצים"

על אביאלה: מתרגמת וכותבת תוכן שיווקי לארגונים, אימא של מוריה, על הרצף האוטיסטי. מרצה מטעם אלו"ט.

אביאלה דייטש, ממגרון, היא אם מופלאה לשישה ילדים נפלאים, אחד מהם מורה.

המסע של אביאלה חדור ברוח מדבקת של צחוק והומור שהיא מביאה לאורך כל צעדיה. אביאלה מוצאת שמחה בצחוק על המבטא שלה ומחבקת הומור כשהיא מתמודדת עם האתגרים שהחיים מציבים בפניה.

היא מאמינה בתוקף שעל ידי העברת המיקוד שלנו לדברים הנכונים, נוכל לחשוף עולמות קסומים, במיוחד כשמדובר בהבנה ותמיכה בילדים אוטיסטים. הסנטימנט הזה מובלע יפה בכותרת הרצאתה, "אל תפחד מהקוצים", שמרמזת על התפיסה שמשהו לא שגרתי להפליא מחכה לכולנו.

אביאלה לוקחת אותנו למסע שובה לב דרך "אל תפחדו מהקוצים: על צברים, אוטיזם וכל מה שביניהם". בהרצאה היא חולקת את נקודות המבט והתובנות הייחודיות שלה שישאירו אתכם עם הערכה חדשה לפוטנציאל יוצא הדופן הטמון בכולנו.

ורק לספק את הסקרנות, הבת של אביאלה אמנם אוטיסטית, אבל מגיל צעיר מפתחת גדז'טים ואפליקציות…כי מתחת לקוצים יש כישורים מדהימים.

למידע נוסף על הסיפור של אביאלה 

בסוף, בשורה תחתונה,

סיפוריהם של ההורים המדהימים שהכרתם בכתבה משמשים לכולנו תזכורת לכך שהמאבק עשוי להיות מפרך, אך בעומק האתגר הזה אנחנו יכולים למצוא כוח עצום, שמסייע לייצר צמיחה לעצב מחדש את העולם סביבנו.

אז רגע לפני שניפרד מגלריית ההורים מעוררי ההשראה, תנו לסיפורים שלהם להתעכב בלב שלכם עוד רגע קט, ותיזכרו בהם, בכל פעם שתידרשו ותרצו לגלות אהבה, חמלה ותמיכה בלתי מעורערת בעצמכם או באחרים. כי רק ככה נצליח ליצור חברה מכילה ומבינה יותר, שבה כל ילד, ללא קשר לאתגרים הייחודיים שלו, יוכל לשגשג ולצמוח בזכות הכישורים והיכולות שלו.

יחד, נוכל לנצח את הרצף!

התרגשתם?…

קיבלתם השראה לדרך שלכם? אני רוצה להזכיר לכם פעם נוספת, שבתוך כל אדם מסתתר סיפור שלא סופר שמחכה להישמע, ואולי… עכשיו, הגיע הרגע לספר את הסיפור שלכם.

לבניית הרצאת השראה משלכם, דברו איתי

לממליצים נוספים

כתיבת תגובה

מה הסיפור שלך?

שירית בן ישראל – מומחית סטוריטלינג. מפתחת הרצאות השראה ואירועי TED TALKS

גם לך יש סיפור לספר?

שנהפוך אותו להרצאת השראה?

"המהפך שאני עושה לאנשים קשור בראש ובראשונה לשינוי הסיפורים שהם מספרים."