גם להם יש סיפור: 5 סיפורי השראה על מסעות משני חיים

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

החיים הם מארג מורכב מחוטים של ניצחון, מצוקה ושינוי. בתוך המארג הזה, ישנם אנשים שנתקלו בנסיבות יוצאות דופן שעיצבו מחדש את חייהם, והניעו אותם למטרה חדשה וצמיחה אישית.

במאמר שלפניכם, בחרתי להציג חמישה סיפורים יוצאי דופן של אנשים שעבדו איתי על סיפורי החיים שלהם, והפכנו אותם להרצאת השראה. כולם, יחד ולחוד, התריסו מול הסיכויים, התגברו על מכשולים והופיעו חזקים מאי פעם. מסעותיהם משמשים עדות לחוסנה של הרוח האנושית ולכוח הנחישות. מהתגברות על אובדן עמוק של הורים ואחים, ועד לניפוץ נורמות חברתיות מאתגרות, מגילוי תשוקות נסתרות ועד להובלת הדרך עבור אחרים, הם חצבו נתיבים ייחודיים המעוררים ומציתים תקווה.

הכירו את הסיפורים הכובשים של גיא, גיל, גיא אור, עידן ואללי, שמגלים את הכוח הטרנספורמטיבי של החוויות שלהם. תתכוננו להתרגש, לקבל השראה ולהזכיר לעצמכם שבתוך כל אדם מסתתר סיפור שלא סופר שמחכה להישמע.

 

הסיפור של גיא מונק

מאובדנים מטלטלים – למגדלור לאנשים במצבי משבר

חייו של גיא קיבלו תפנית בלתי צפויה כאשר עמד בפני האובדן הטרגי של אחיו החולה בגיל צעיר. האירוע ההרסני הזה היה רק ​​תחילתה של סדרת אירועים שתבחן את עוצמת רוחו.

זמן קצר לאחר מכן, אימו לקתה בשבץ מוחי, והפכה מאישה עצמאית – לאישה סיעודית. בגיל רך 20 מצא את עצמו גיא בתפקיד האפוטרופוס של אימו, אחריות שתעצב את אופיו וחוסנו בשנים הבאות. כאילו לא די באובדן אחיו ובאתגרי הטיפול באימו, בין שני האירועים המטלטלים עברו הוריו של גיא גירושים קשים וצורבים. בתוך הכאוס והמרירות, גיא עמד כעוגן איתן למען אימו, והעניק לה תמיכה בלתי מעורערת בתקופה סוערת זו.

מסעו של גיא הוא עדות לכוחו של הקשר האנושי ולחוסנה של הרוח האנושית. באמצעות האהבה, התמיכה וההדרכה של אנשים יוצאי דופן, הוא לא רק התגבר על אתגרים עצומים אלא גם גילה את הכוח הפנימי שלו.

הסיפור שלו משמש כהשראה לאחרים, ומזכיר לנו שלא משנה כמה החיים עשויים להיראות קשים, תמיד יש תקווה ופוטנציאל לשינוי חיובי. על ידי חיבוק האנשים הנפלאים שאנו פוגשים במסעותינו, נוכל לנצל את מאגרי הכוח והאמונה הפנימיים שלנו, ולאפשר לנו להתעלות מעל כל מצוקה ולמצוא את האומץ להאמין מחדש.

 להאמין מחדש: סיפור ההתגברות של גיא מונק

 

הסיפור של גיל חסידים

מעוני, פחד ומחסור – לשפע בכל תחומי החיים

גיל נולד בשכונה מוכת עוני באשדוד, מושרש עמוק באמונות דתיות. עם זאת, לאורך חייו, הוא אגר סוד עמוק שהפך אותו בסופו של דבר לאדם שהוא היום.

בהרצאה שובת לב, גיל חושף את השביל המפרך והמפותל בו עבר – מסע שלקח אותו משכונות העוני של אשדוד אל קיום תוסס בתל אביב. מהתמודדות עם השאלה המתמשכת של שאיפותיו לעתיד ועד להובלת ארגון בולט, ומהסתרת סודו ועד לאימוץ חיים של אותנטיות חסרת בושה, הנרטיב של גיל הוא לא פחות ממעורר השראה.

איך מגבשים זהות משמעותית בזמן שגדלים כילד דתי, כל זאת תוך שמירה על סוד כבד משקל? ואיך מגשרים על הפער בין הבית שבו גדלו לבין העתיד שהם שואפים לבנות?

האודיסיאה האישית של גיל חושפת את עצם המסלול שאליו יצא, ומגיעה לשיאה בחיבוק האמיץ של זהותו הגאה, מערכת היחסים הממלאת שלו, תפקידו כמנהל מצליח בעיריית תל אביב, והשמחה החדשה שלו כאבא

גיל מגלה חמישה מפתחות שלא יסולאו בפז שיכולים להדריך כל מי שמתמודד עם שאלות חיוניות על זהותו, שאיפותיו, יכולותיו, ומעל לכל, אומנות ההקשבה לקולו הפנימי על הלחצים החברתיים. מפתחות אלו פותחים את הדלת לגילוי זהות ייחודית ותכליתית – כזו הקשורה באופן אינטימי למשמעות הפנימית שלנו.

לסיפור המלא של גיל חסידים

 

הסיפור של אללי ברו

מההרים בכפר באתיופיה – לייעוץ להורים בישראל

מסעו של אללי מאתיופיה לישראל הוא עדות לכוח החוסן, הנחישות והחתירה לחיים טובים יותר. באמצעות חוויותיו הוא הפך למקור השראה להורים המבקשים לגדל את ילדיהם בסביבה שלווה ומטפחת.

הרצאתו של אללי על אומנות גידול הילדים בנוחות למרות המציאות הרועשת מציעה תובנות יקרות ערך וכלים מעשיים להורים. על ידי יצירת שלווה ושלום בתוך הכאוס, היות ההורים מודלים לחיקוי ואימוץ הכוח של מחמאות אמיתיות, ההורים יכולים ליצור עולם קסום של גידול ילדים שכולו רגוע ושליו, משהו שכבר מזמן שכחנו.

הסיפור של אללי משמש תזכורת לכך שעם אהבה, סבלנות והלך רוח נכון, נוכל ליצור חיי משפחה הרמוניים ומספקים. לכל מי שרוצה לגדל ילדים בנחת וגם ליהנות מהזוגיות עליה חלם לפני שהפך להורה, כדאי לשמוע את ההרצאה של אללי.

להרצאה של אללי ברו

 

הסיפור של עידן שקרוקה

מאחורי הבמה – לקדמת הבמה

הרבה יותר מדי זמן, עידן חי בסוג של צל, באותו חדר עם שחר האח האוטיסט שלו במשך 24 שנים יוצאות דופן. עם זאת, זה היה רגע מכונן כששחר עבר למעון לבוגרים, שעידן הרגיש שגם לו מגיע מקום משלו באור הזרקורים.

כשחקן עידן הופיע בסדרה 'שכונה' וראינו אותו גם בשלל תפקידים בתיאטרון הקאמרי ובקולנוע. אבל הסיפור של שחר היה הדבר שהשפיע עלי חייו בתורה הכי עמוקה, לא פחות מההישגים שלו.

עידן, באהבה בלתי מעורערת ובהבנה עמוקה, פורש את נבכי חייו של אחיו, ומציע לנו הצצה למסע יוצא הדופן של גדילה לצד אח אוטיסט. בשילוב ייחודי של פגיעות וכוח, עידן מתעמק ללא חת באתגרים ובקונפליקטים איתם התמודד כאחיו של שחר, לצד הגאווה והשמחה הבלתי ניתנת לשיעור שחווה כשראה את צמיחתו של אחיו לאורך השנים.

מתוך חוויותיו שלו, עידן חולק חמישה מפתחות יקרי ערך שפותחים את הדלת לחמלה ולהתנהגות הולמת באינטראקציה עם אנשים, צעירים ומבוגרים כאחד, על הספקטרום האוטיסטי. ברגישות, הוא מפציר בנו לאמץ הבנה עמוקה יותר, לפרק מחסומים של בורות ולטפח חברה מכילה החוגגת את הכישרונות המגוונים והיופי הטבוע של כל אדם.

לכתבה על עידן שקרוקה 

 

הסיפור של גיא אור פרימן

מסדנאות שאנטי בהודו – לייעוץ בשוק ההון

גיא מומחה ותיק בשוק ההון ומאמן מסחר והשקעות יוצא דופן. עם רקע מרשים המשתרע על פני שני עשורים בתעשיית ההייטק, כולל 10 שנים כמהנדס חומרה וארכיטקט מעבדים באינטל, כמו גם תפקיד סמנכ"ל הנדסה במספר חברות סטארט-אפ, המסע של גיא למציאת התשוקה האמיתית שלו היה התגלות.

למרות הקריירה המצליחה שלו בהייטק, הייתה לו תחושה מתמשכת שהוא מפסיד משהו באמת מספק בחיים. הוא לא ידע שחלק הפאזל החסר ייחשף כאשר יתקל בעולם הכובש של שוק ההון.

לפני כעשור יצא למסע בשוק הפיננסי, לאחר מסע להודו. גיא שקע בלמידה אינטנסיבית שהפכה מאז לחלק בלתי נפרד מחייו. השוק, על כל נבכיו ונפלאותיו, הדהים אותו ללא הרף, ומספק מקור מתמיד של גילויים ותובנות חדשות שמתדלקות את התלהבותו עד עצם היום הזה.

באמצעות ניסיונו שלו בלמידה וניהול תיקים, גיא יצר בקפדנות גישה מעשית המעצימה אנשים לחשוף את רצונותיהם העמוקים ביותר ולנווט את הדרך להשגתם באמצעות ניהול כספים יעיל. שיטה טרנספורמטיבית זו לא רק מציידת אנשים בידע הפיננסי הדרוש אלא גם משמשת כשער להבנת השאיפות שלהם ולפתיחת הפוטנציאל האמיתי שלהם.

התשוקה של גיא טמונה לא רק בצמיחה האישית שלו אלא גם בשיתוף המומחיות שלו והעצמת אחרים להשתלט על עתידם הכלכלי. בעולם שבו אוריינות פיננסית וגילוי עצמי הם בעלי חשיבות עליונה, מסעו של גיא מתחום ההיי-טק אל התחום הכובש של שוק ההון הוא עדות לכוח הטרנספורמטיבי של מעקב אחר הייעוד האמיתי. באמצעות הדרכתו, אנשים לא רק מקבלים הבנה מוצקה של הנוף הפיננסי אלא גם חושפים בהירות חדשה לגבי שאיפותיהם שלהם, ומניעים אותם לחיים של מטרה והגשמה.

התרגשתם?…

קיבלתם השראה לדרך שלכם? אני רוצה להזכיר לכם פעם נוספת, שבתוך כל אדם מסתתר סיפור שלא סופר שמחכה להישמע, ואולי… עכשיו, הגיע הרגע לספר את הסיפור שלכם.

לבניית הרצאת השראה משלכם, דברו איתי

לממליצים נוספים

כתיבת תגובה

מה הסיפור שלך?

שירית בן ישראל – מומחית סטוריטלינג. מפתחת הרצאות השראה ואירועי TED TALKS

גם לך יש סיפור לספר?

שנהפוך אותו להרצאת השראה?

"המהפך שאני עושה לאנשים קשור בראש ובראשונה לשינוי הסיפורים שהם מספרים."