מה הסיפור שלך? אירוע Ted Talks בכנס הספקים הגלובאלי 2023 ICL

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

האירוע הוא הבידול

יותר ויותר הנהלות מבינות היום שהדרך לבדל את החברה מהמתחרים ולמתג אותה כחברה פורצת דרך וחדשנית בתחומה, עוברת דרך הפקת אירוע TED TALKS.

חברות שכבר עשו את הצעד גילו, שכינוס ספקים אסטרטגיים או לקוחות מובילים באירוע TED TALKS סביב נושא שהינו נגזרת של אסטרטגיית החברה, מסייע למצב את החברה כייחודית ומובילה בתחומה.

בנוסף, האירוע מייצר דו שיח רחב לפני, תוך כדי ולאחר האירוע, סביב הנושא המרכזי אותו רצתה החברה לקדם. את סרטוני ההרצאות אפשר להפיץ ברשת, לרגש באמצעותם לקוחות וספקים בכנסים הבאים שתקיים החברה, וגם.. לעורר קנאה לא קטנה אצל המתחרים.

על 7 יתרונות המיתוג של אירועי TED TALKS וכיצד הם תורמים ליצירת סיפור הצלחה תוכלו לקרוא כאן. מסיבות אלו מומלץ לחברות שרוצות למתג את עצמן סביב מומחיות או חדשנות פורצת דרך, ליזום ולהפיק אירוע TED TALKS מתוקשר.

 

בתאגיד ICL הבינו את זה מזמן.

בדצמבר 2022 התקיים בבאר שבע "כנס ספקים 2022: יוצרים את העתיד ביחד!". בכנס השתתפו למעלה מ- 350 ספקים של החברה מרחבי ישראל. אחת מגולות הכותרת של הכנס הייתה שעה של הרצאות טד שהועברו על ידי 8 מנכ"לים של חברות מובילות בישראל, שותפות אסטרטגיות של ICL בתחום הקיימות ואיכות הסביבה.

על  What's your story – ted talks  ב"כנס ספקים 2022: יוצרים את העתיד ביחד!" תוכלו לקרוא כאן

 

יוני 2023: כנס הספקים הגלובאליים של ICL

כנס פורץ דרך שהציג את המחויבות של ICL לאיכות הסביבה ולפתרונות חדשניים בתחום הקיימות. כחלק מהאירוע החשוב הזה, יצרנו אירוע הרצאות טד יוצא דופן שכבש קהל מרחבי העולם.  

בשיתוף פעולה הדוק עם שבעה מנהלים ובעלי חברות מוערכים מארה"ב, הולנד, צרפת ועוד, יצאנו למסע של חודשיים של עבודה לגיבוש ההרצאות והכנה לאירוע. באמצעות סדרת מפגשי זום, יצרנו בקפידה הרצאות מרתקות, עיצבנו מצגות סטוריטלינג מושכות, וחידדנו את הכישורים של הדוברים כדי שיספקו הופעות מרגשות ומשפיעות מעל הבמה.

שיא העבודה הקשה והמסירות של הדוברים הסתיים באירוע בלתי נשכח בעיר התוססת אמסטרדם מול 500 ספקים שלICL  מרחבי העולם. בכל הרצאה, העבירו הדוברים מסר רב עוצמה: שאיפת החברה שלהם בשיתוף ICL להוביל בפתרונות קיימות.  

האירוע היה הצלחה מהדהדת. הרצאות טד לא רק העבירו את המסר החשוב במהלך האירוע, אלא הניחו את הבסיס למאמץ שאפתני לחלוצי התעשייה והמחוייבים לקיימות מכל העולם לסלול נתיבים חדשים, ליצור שיח, ולהניע שינוי טרנספורמטיבי בתחום הקיימות באמצעות שיתופי פעולה בין החברות.

כ- 500 ספקים מכל רחבי העולם הגיעו לכנס שהתקיים באמסטרדם, הולנד. הכנס, שהופק ע"י חברת מיינלנד בניצוחה של שרית רסלר, היה אירוע מרהיב, אינטראקטיבי ומקצועני להפליא ועשיר בתכנים וחוויות, ולא פחות חשוב, אירוח קולינארי ברמה הכי גבוהה.

החלק שלי בכנס היה פיתוח הרצאות הטד והכנת הדוברים לעמידה על הבמה. הפעם, הנושא המרכזי היה שיתופי פעולה לטיפוח הקיימות ואיכות הסביבה ברמה הגלובאלית.

 • גם אתם מתעניינים בהפקת אירוע TED TALKS בחברה שלכם?
 • רוצים לדעת מה עשינו בחודשיים שלפני כדי ששבעה דוברים מקצוות שונים בעולם יעמדו על הבמה ויציגו הרצאות מעוררות השראה?
 • תרצו לטעום מקרוב איך נראה, מרגיש ונשמע אירוע ted talks של חברה חדשנית, מובילה ופורצת דרך?

בדיוק בשביל זה כתבתי את הכתבה שאתם קוראים כרגע. ובדקות הקרובות אני רוצה לקחת אתכם ליום שלישי 20.6.23. המקום: מכון Kit Royal Tropical באמסטרדם.

כ- 500 ספקים מכל רחבי העולם יושבים באולם, האירוע נפתח בפרזנטציות מרתקות של בכירי הנהלת ICL, וכעת הגענו לשעת ה- Ted Talks.

הכירו, זה אמי ברקוביץ. ביומיום, אמי מנהל בחברה, אבל היום הוא על תקן מנחה רצועת ה- Ted Talks באירוע. 

  

 

טיפ חשוב: באירוע TED TALKS תמיד קריטי לאתר מנחים מתוך הארגון. ויש לכך מספר סיבות: אין כמו מנחה מהארגון ששולט בתכנים, מכיר את הערכים והחזון ומחובר למטרות הארגון. המנחה מהארגון מוכר לחלק מהלקוחות והספקים שיגיעו לכנס, והופעתו על הבמה רק תחזק את הקשר שלהם עם הארגון ותדמיתו.

השעה 12.30 בדיוק. אמי פותח ואומר:

"שלום לכולם, וברוכים הבאים לכנס הספקים הגלובאלי של ICL לשנת 2023. אני אמי ברקוביץ Head of Global Procurement Operations at ICL.

ברגעים אלה ממש אנחנו נכנסים לחלק הבא של הכנס שלנו. והאמינו לי, זה עומד להיות מרגש במיוחד.. כי בשעה הקרובה לא נדבר על תוכניות עתידיות, אלא נשמע שישה סיפורים מהשטח, מפי בעלי חברות ומנהלים מרחבי העולם. כולם, חלק מנבחרת הספקים האסטרטגיים של ICL.

 • זוכרים מה הנושא המרכזי שלנו בכנס?

נכון, שותפות!

שותפות אסטרטגית לשמירה על הקיימות.

וכן, על הדרך גם להרוויח…

אבל אנחנו לא עושים את זה לבד!

בדרך, אנחנו צועדים יחד עם נבחרת הספקים האסטרטגיים המצוינים שלנו, שאתם, כאן באולם, חלק ממנה. כי רק יחד בשיתוף פעולה הדוק נגשים את החזון המשותף.

בחודשיים האחרונים עבדו המרצים, שעוד מעט יעלו על הבמה, לא מעט. אולי לא תאמינו, אבל הם עבדו גם בלילות וגם בסופי שבוע. והתוצאות – מרגשות.

אז לפני הכול, תודה לכם דוברים יקרים על השותפות בהשקעה לקראת האירוע, וגם על התוצאות הנפלאות."  

ואמי ממשיך:

"זה ידוע לכולנו שבכל עשור יש מילה או שתיים שהופכות לטרנדיות. היום אנחנו מרבים לדבר על שותפויות.

 • אבל מה באמת מסתתר מאחורי המילה?

הרי רובנו נכנסים לשותפות כדי להגדיל את החלק שלנו ופחות חושבים על הצד השני.

 • האם יש דרך מיוחדת לפתח מערכת יחסים ושותפות בהן שני הצדדים מרוויחים באותה מידה?
 • ואם כן, איך יוצרים שותפות כזאת?
 • ואיך עוזרת שותפות סינרגטית לשמירה על הקיימות?

 

מצידו השמאלי של האולם עולה לבמה המרצה הראשון.

אנדרה כריסטוף, מנכ"ל חברת Vynova שהגיע לאמסטרדם מפאריז. כצרפתי גאה חובב רומנטיקה ואוכל טוב קשר כריסטוף בהרצאתו את נושא שיתוף הפעולה עם ההשקעה הנדרשת בעולם העסקי, כדי לבסס מערכת יחסים של אמון, הבנת הצרכים ועשייה מעל ומעבר למצופה, בדיוק כמו באהבה…

True supplier-customer partnerships: beyond a zero-sum game with Christophe André, the CEO of Vynova, a leading European PVC and chlor-alkali company. The stage is yours! 

הקהל מוחא כפיים לאנדרה. האמת, מהרגע הראשון הוא נראה כאילו נולד על הבמה. הוא יורד מהבמה והמנחה ממשיך:

"חייבים להודות, מעולם לא הייתה תקופה עם כל כך הרבה אפשרויות. גם מפני שהמציאות משתנה במהירות, וגם כי בעקבות השינויים עולים צרכים ואתגרים חדשים. אבל, השאלה הגדולה היא –

 • האם חברה גדולה ככל שתהיה יכולה לפתוח בעצמה כל דלת?
 • ואם נרצה לחדור לשוק חדש, ולא נוכל לעשות זאת בעצמנו, איך נמצא את השותף האסטרטגי שיעזור לנו לפתוח את הדלתות?

וכאן הכנו לקהל הפתעה קטנה.

 חברת McCarthy מסנט לואיז מיזורי שבארה"ב שלחה שני נציגים לתהליך פיתוח ההרצאות לאירוע. במהלך העבודה על גיבוש התוכן במפגשים בזום, קרה משהו. הייתה תחושה באוויר ששני הדוברים משלימים זה את זה, ושלא כדאי להסתפק בהרצאת טד קלאסית, אלא במקום, נוכל לייצר מיני מחזה שיועלה על ידי שניהם. וכך היה.

 

 Ryan Molen, Science & Technology Business Leader, and Kristyn Newbern, Director of Project Development. Both represent McCarthy, a Design-Build construction company headquartered in St. Louis.

 Together for a better future- the stage is yours! 

"ביחד, למען עתיד טוב יותר" היה מיני מופע טד מרגש, גם בזכות התוכן האיכותי אבל לא פחות חשוב, בזכות הדינמיקה המצוינת ושיתוף הפעולה הייחודי שהיו בין ריאן וכריסטין, שני הפכים שהשלימו זה את זו בצורה מדויקת והרמונית, ויצרו סינרגיה מרגשת במיוחד.  

טיפ חשוב: אל תתקבעו על פורמט אחד של הרצאה באירוע הטד שלכם. תהיו יצירתיים. תחשבו מחוץ לקופסא! גם הרצאה בת 5 דקות יכולה להיות מיני מחזה, מופע ועוד…

ההרצאה הייתה דינמית, ושילבנו בה סרטון קצר שהציג בצורה חווייתית את מסרי ההרצאה. הזמן עם השניים טס מהר מאד..

ריאן וכריסטין ירדו מהבמה לקול תשואות הקהל, והמנחה המשיך:

"זה עצוב: הלוויתנים באוקיאנוסים נחנקים מהניילונים, מוצרי הפלסטיק מזהמים את האדמה, ושטחים נרחבים הופכים לאתרי פסולת. והכול בגלל האריזות! הן מזהמות את העולם שלנו ופוגעות באיכות הסביבה ובקיימות.

 • האם אפשר לתכנן מראש את השפעת האריזות שלנו על הסביבה?
 • ואיך אפשר גם להוזיל את עלויות השילוח וגם להגן על הסביבה?

המרצה השלישי, דיק ואן דן ברינק, הוא איש המספרים. מנהל מכירות אזורי בחברת GRIEF  שבסיסה בהולנד. ההרצאה שלו התייחסה לאריזות, וממנו למדנו איך נוכל לקבל החלטות טובות יותר בנושא אריזות המוצרים שלנו, כדי להפחית את הפגיעה באיכות הסביבה.  

 

Greif`s Green Tool: Data-based decisions for a better world by Dick van den Brink, senior area sales at GRIEF. The stage is yours! 

במאמר מוסגר אשתף אתכם שאחרי ההרצאה של דיק, כל אריזה שראיתי גרמה לי לחשוב… ומה אם היו מקטינים אותה? ומה אם היו מדקקים אותה? כמה נזק יכולנו למנוע?… מבחינתי, דיק הצליח במשימה בענק!

 

 

ועכשיו, הגיע הרגע לפלאשבקים, כמו בסרטים של טרנטינו…

בואו נעשה פאוזה קצרה. אני רוצה לקחת אתכם יום אחד אחורה. היום יום שני 19.6.23, השעה 20.00 ואנחנו לפני החזרה הגנראלית לקראת האירוע.

עד היום פגשתי את הדוברים רק בזום. קיימנו סדרה של הרצאות וסדנאות, תקשרנו במיילים לאורך כל התהליך, במיוחד בשלב עריכת ההרצאות ובניית המצגות, וגם את הסימולציות ומפגשי העבודה האישיים קיימנו בזום.

והיום, סוף סוף, אחרי שבועות של עבודה בזום ובמיילים, אנחנו נפגשים לחזרה גנראלית בלייב.

המפגש מרגש. כי תכל'ס, אין כמו לפגוש אנשים בריל לייף. פימקה, מנכ"לית חברת הספנות ההולנדית שבין לקוחותיה 180 משפחות שמנהלות ציים ברחבי העולם, מגיעה לחזרה עם ביתה Dieuwertj, שתוך כדי עבודה על הרצאת הטד הפכה לחלק בלתי נפרד מהאירוע. ממקום משובה השגיחה הילדה על אימה, חילקה לה המלצות ושלחה חיזוקים. תאמינו לי, הילדה הזאת תגיע רחוק…

בואו נחזור לאירוע…

המנחה שוב על הבמה והוא אומר: "הדוברת הבאה עומדת להחזיר אותנו לתקופה קדומה בהיסטוריה. אבל אם תשאלו אותה, תשמעו, שמבחינתה, זאת רק נקודת הזינוק אל העתיד.

הפעם, נכיר מקרוב את ספינת העידן החדש, הספינה, שנבנתה לאחרונה תשוט על מימן באפס פליטה, ותעזור לשמור על איכות הסביבה.

הסיפור הזה מוכיח לכולנו שכשיש לך חזון – ואפילו כזה רחוק ובלתי נתפס, תמיד תימצא השותפות האסטרטגית שתעזור להפוך אותו למציאות.

 

Femke Brenninkmeijer, CEO of NPRC, the largest inland shipping cooperative in Europe, The stage is yours! 

פימקה, הפעם בלי הבת, מרתקת את הקהל בהרצאת טד ששילבה היסטוריה עם סיפור ביתה בת ה- 12 כמייצגת את הדור הבא, תוך חיבור לשינוי שרשרת האספקה כך שתקדם את נושא הקיימות ואיכות הסביבה.

הזמן טס. ככה זה כשכל הרצאה שונה מקודמתה, וכשכל מרצה מביא את הסגנון והקול הייחודיים שלו, בצורה הכי אותנטית, מקצועית ומלאת תשוקה שאפשר.

 

האירוע ממשיך…

להרצאת הטד החמישית מזמין המנחה לבמה את ניקול שרווין, ואלו מילותיו: 

"שיתוף – שותפות- שיתוף פעולה, הן מילים שמתפרשות על כל תחומי הפעילות של עסקים. אנחנו חיים כיום בעולם דיגיטלי בו רשתות מקוונות הן הזירה העיקרית ליצירת חשיפה לשירותים חדשים, למכירת מוצרים ולבידול החברה שלנו מהמתחרים, אז ברור למה כולנו רוצים להיות שם.
תקשורת מקוונת מאפשרת לנו לעשות שינוי בנושאים חברתיים, כלכליים ואקולוגים, בקיצור להשפיע על כל מה שחשוב בעולם.

 • אז מה הפלא שחברות ששואפות לייצר צמיחה וגם להשפיע על איכות הסביבה והקיימות, משקיעות משאבים גדולים כדי להיות בזירת ההתרחשות?
 • ומה אם יכולנו לתקשר ולהשפיע על תוצאות עסקיות וגם על הקיימות, בהרבה פחות זמן, כ"א ומשאבים, ובכל זאת להשיג תוצאות נפלאות?

על זה בדיוק תדבר המרצה הבאה.

 

To be confirmed, with Nicole Sherwin, Senior Vice President of Executive Customer Advisory at EcoVadis. Nicole, The stage is yours! 

ניקול שרווין עלתה על הבמה וחשפה בפני הקהל בהצאה מתוקתקת וקצבית את בשורת חברת EcoVadis לשמירה על איכות הסביבה והקיימות.

 

ולקראת סיום…

המרצה האחרונה שעולה על הבמה תדבר על שיתופי פעולה להגברת בטיחות במפעלים. אבל.. את ההרצאה שלה היא פותחת בהשוואת בטיחות במפעלים לבטיחות בטיסות. והנה מה שהמנחה אומר לקהל, רגע לפני שהוא מזמין את מלאני סומר, ראש פיתוח אסטרטגי- עסקי בחברת – Endress+Hauser International AG:

"אם תחפשו, תגלו שהמילה safety מוזכרת בגוגל 6,640,000,000 פעמים. למה?

 • כי היא מעסיקה אותנו!
 • וכי יש לא מעט סכנות בכל תחומי החיים
 • וגם בגלל המחיר היקר שאנחנו משלמים עליהן

מה הקשר בין בטיחות במטוסים לבטיחות במפעלים?

 • ואיך נוכל להגדיל את הבטיחות במפעלי כימיקליים?
 • ומהם 4 הרווחים שניצור לעסקים ולסביבה באמצעות הגברת הבטיחות במפעלים?


Transforming plant safety and making the world a better place – by Melanie Sommer, Head of Strategic Business of Endress+Hauser International AG.

!Melanie Sommer, the stage is yours

בהרצאתה, מטלטלת סומר את הקהל בין פחד לעונג, בין אסונות לבטיחות, תוך הצגת שת"פ האסטרטגי של החברה עם ICL להעלאת הבטיחות במפעלים ושמירה על הקיימות. (מלאני לא יודעת, אבל בטיסה חזרה לישראל, לא נרגעתי עד שווידאתי את כל כללי הבטיחות שלמדתי מההרצאה שלה לגבי הטיסה) 

 

שעת ה- Ted Talks עברה מהר כל כך.. אנחנו רגע לפני הסיום. הגיע הרגע לסגור בחגיגיות את החלק של- Whats your story- ted talks

הקהל בציפייה.. מה עומד לקרות עכשיו?

המנחה: "ולסיום, אני רוצה להזמין לבמה את שבעת המציגים שלנו. הייתם נפלאים, ריגשתם, סקרנתם והעשרתם את כולנו. בין ספינות לאריזות, בין שותפות סינרגטית לניהול סיכוני בטיחות, גיליתם לנו מקצת מעולמות התוכן המקצועיים שעשויים לעזור לנו לטפח את הקיימות. ובאותה נשימה, גם שיתפתם בסיפורים הצלחה מרגשים.

תודה לכם על ההשקעה, וכל הכבוד על התוצאה!

יחד, בשותפות מלאה, נמשיך לחלום ולפעול למען עתיד ירוק יותר!

תודה :)"

צילום: Assaf Ehrenreich

המרצים עומדים נרגשים על הבמה. נועה רסלר (עם הגב למצלמה מסתירה את כריסטין ניובורן ממקארתי) שהייתה אמונה על התקשורת עם המרצים לכל אורך הפרוייקט והרבה מעבר לזה, מחלקת להם מתנות למזכרת. כן, בוודאות המרצים לא ידעו למה נכנסו כשהתחלנו את המיזם, אבל היום, אחרי התהליך, הם מאושרים מהדרך ונרגשים מהתוצאה, ומגיעות להם מחיאות כפיים סוערות!

 

לסיכום, מה היה לנו?

6 הרצאות טד מעוררות השראה, שהציגו בצורה סיפורית ומרגשת את נושא השותפות בין חברת ICL לספקים האסטרטגיים שלה, בנושא שמירה על איכות הסביבה וטיפוח הקיימות.

ההרצאות תמשכנה להדהד, הרבה אחרי שהאירוע יסתיים.

 • מנכ"ל החברה ובכירים נוספים תרמו את חלקם בפרזנטציות מעוררות השראה, שהציגו אתגרים, שאיפות וחידושים בתחום הקיימות.
 • המסר החשוב שרצתה חברת ICL להעביר ש – "רק בשותפות מלאה, יחד, נוכל לקדם את נושא הקיימות" כפי שהיטיב לומר עידו ליליאן CPO של החברה, עבר בצורה מעולה!

צילום: Assaf Ehrenreich

 • גם המסר העוצמתי של דינה גרץ VP of Global Indirect and Israel procurement ש- "Dancing Solo Is an option, but it's not the best option " ריגש את האנשים באולם. והיום, שבועיים אחרי האירוע, אנחנו יודעים שהמסר המשיך לרגש אותם גם ברשתות החברתיות.

 • שפע החומרים הוויזואליים מהאירוע – צילומים, סרטוני וידיאו, סרטוני ההרצאות, יסייעו לחזק את המותג ולהפיץ את בשורתו.
 • חלק מחומרים השיווקיים אף ישמשו באירועי חברה נוספים.
 • הדוברים יחזרו לתפקידיהם בחברות ושם, ירחיבו את מעגלי השיח סביב האירוע, ההרצאה והמסר השותפות למען הקיימות, מול הלקוחות והספקים שלהם.

 

מה עשינו?

פיתוח ה- TED TALKS כלל 5 שלבים:

 • שלב 1 – סדנאות בזום לבניית הרצאות טד
 • שלב 2 – גיבוש נושאי ההרצאות, תכנים ומסרים, ועריכת ההרצאות.
 • שלב 3 – בנית מצגות סטוריטלינג להרצאות.
 • שלב 4 – הכנת כרטיסיות לדוברים וקטעי הנחיה למנחה.
 • שלב 5 – סימולציות בזום וחזרה גנראלית בלייב באמסטרדם (תוכן, מצגות, עמידה מול קהל, שפת גוף, יצירת דרמה ועניין, שימוש בעזרים, ועוד) 

הדוברים בחזרה גנראלית בערב שלפני האירוע

לסיכום,

זה היה תהליך – מרגש, אנשים – נפלאים, ותוצאות – מעוררות שיח, עניין והשראה. וכל זה יכול לקרות גם בחברה שלכם.

רוצים גם לקיים אירוע TED TALK בחברה שלכם? דברו איתי וזה יקרה>

לממליצים נוספים

כתיבת תגובה

מה הסיפור שלך?

שירית בן ישראל – סטוריטלינג אסטרטגי. מומחית לפיתוח הרצאות ואירועי TED TALKS
storytelling expert

גם לך יש סיפור לספר?

שנהפוך אותו להרצאת השראה?

"המהפך שאני עושה לאנשים קשור בראש ובראשונה לשינוי הסיפורים שהם מספרים."