אירוע ה- TEDTALK הראשון מסוגו באייסף: כנס 'מדע בונה חברה'

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

כל מי שנעזר בהם אומר שהם הצילו את חייו, וגם שלעולם לא היה מגיע לאן שהגיע אילולא הם. אלפי צעירים וצעירות ממשפחות מוחלשות בפריפריה בישראל נהנו ממלגות לימודים וחיים שקיבלו מקרן אייסף.

הפעם הראשונה ששמעתי על הקרן הייתה כשפנו אלי וביקשו לקבל הצעה להכנת דוברים שאינם מרצים לאירוע הרצאות בסגנון טד. והיתר, כמו שאומרים, שייך להיסטוריה…

הנבחרת 

"הם מבריקים, את כבר תראי כשתכירי אותם" אמרה לי נטלי יצחק, מנהלת תעסוקה וקריירה של הקרן. מנגד, "אלמלא אייסף לא הייתי מגיע לאן שהגעתי" זה היה המשפט ששמעתי מכל אחד מהדוברים.

נבחרת אייסף כללה 4 דוברים. אף אחד מהם לא מרצה במקצועו, הם לוקטו כאילו בפינצטה. כל אחד מהם הגיע מרקע אחר, במצב חיים אחר ועם סיפור ייחודי לו.

  • ניקול דזוראיב – לתפוס טרמפ על חיפוש עבודה: הזדמנות להפוך לגרסה הכי טובה שלך
  • טל אסולין – רוצים להטביע חותם? תנו את המעבר
  • מירה פינקלשטיין חרמוני – כוחן של האותיות הקטנות
  • זנבה עזרא – הכול בזכות הכנפיים: איך הפכתי מרועה צאן לדוקטורנט

התהליך

התהליך כלל סדנאות להכרות עם רעיון הטד ודרישותיו. בהמשך, בנינו את ההרצאות, ערכנו, שיפצרנו ועשינו שעות של חזרות.

האירוע  

אירוע ה- TED TALK של אייסף היה מיועד ל-250 סטודנטים שאו-טו-טו עומדים לסיים את הלימודים ויוצאים לשוק העבודה. מטרת האירוע הייתה גם השראה וגם מודלינג וכלים פרקטיים של בוגרים שכבר נכנסו לשוק העבודה ואף התקדמו בו.

ביום האירוע שהתקיים במרכז רבין ברמת אביב הם עמדו על הבמה. אחד אחד נתנו הופעה מדויקת להפליא וריגשו את הקהל. בסיום האירוע, הבטתי בארבעת הכוכבים של אייסף והבנתי בדיוק למה התכוונו מנהלי אייסף כשאמרו שאין כל האייספים, הם מיוחדים אחד אחד, נחושים וחדורי מטרה.  

מנהלת הקריירה של הקרן מספרת.. 

"התהליך היה מאוד מסודר ומאורגן, חומר העזר היה מאוד שימושי. הדרכת והסברת לנו על כל פרט הכי קטן והרגשנו שאת באמת סופר מקצועית בתחום. נתת אקסטרה מזמנך וגם תחושה של ליווי אישי לכל אחד מארבעת הדוברים. הביקורות על ההרצאות היו מעולות ובאמת שלא יכולנו לבקש ליווי מקצועי יותר טוב מזה." (נטלי יצחק, מנהלת תעסוקה וקריירה, קרן אייסף) 

רוצים להרים אירוע TED TALK בארגון שלכם? דברו איתי וזה יקרה>

לממליצים נוספים

כתיבת תגובה

מה הסיפור שלך?

שירית בן ישראל – מומחית לפיתוח הרצאות ואירועי TED TALKS
storytelling expert

גם לך יש סיפור לספר?

שנהפוך אותו להרצאת השראה?

"המהפך שאני עושה לאנשים קשור בראש ובראשונה לשינוי הסיפורים שהם מספרים."