2019- סיכום שנה: מה חדש בתחום ההרצאות עם אלו שכבר על הבמה

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

זה עידן חדש.

אנשים בכול העולם כבר לא מתביישים לדבר על מה שעברו. הם יודעים שזו לא אשמתם וגם מבינים שהממסד לא יפתור להם את רוב הבעיות. מאזן הכוחות השתנה, ואלפים כבר למדו את זה על בשרם, ויישמו את הפתרון הפשוט בחייהם. הם הבינו ששינוי סיפור החיים שלהם הוא בידיים שלהם, והם לקחו את זה צעד גדול קדימה…

הרצאות השראה בנושא אלימות 

נשים רבות עדיין שבויות בסיפורי אלימות כואבים. למרות שהסיפורים עצמם הסתיימו מזמן, הנפשות המרוסקות והכאב עדיין כאן. לעיתים קרובות, הסיפור אפילו לא הגיע לפתח בית המשפט, ולעולם כנראה גם לא יגיע,

ולכן, סגירת המעגל היא בידיים של אותה נפש מרוסקת. היא, ורק היא, יכולה לסגור את הפרק הכואב. וזו בדיוק המטרה של עבודה על הסיפור האישי במקרים של אלימות וחוויות קשות: לרפא את הנפש הפגועה, כדי להפוך סיפור כואב לסיפור השראה.

 

שם ההרצאה: השמיכה החומה | ענת פלזנטל

נדרש אומץ רב כדי לספר סיפור כזה. לכן, לא פלא שהיא היא שתקה 18 שנים. אבל למרות השתיקה, אפילו לרגע היא לא שכחה את מה שהשאירה מאחור.

סיפור חייה המטלטל של ענת מעורר אותנו לחשוב על מחירה הכואב של השתיקה. בדרכה האמיצה היא מצליחה לחבר את הבת שהשאירה מאחור עם המשפחה החדשה ויוצאת למסע הריפוי של חייה. 

 

 

שם ההרצאה: השיפוץ הגדול | זולי רן

הסיפור הזה מגדיר מחדש את כוחה הבלתי נתפס של נפש האדם, להכיל, להתמודד ולנצח את אירועי החיים!!!.

זו הרצאה על ילדה ואישה שחייה על הקצה. היא הייתה סדוקה מבפנים, אבל מבחוץ הכול נראה די שלם. אבל היא ידעה, שאם תרצה למצות את החיים, לא תהיה לה ברירה אלא לפתוח את הסיפור שלה.

סיפור סוחף ומרגש על עוצמה בלתי נתפסת, ועל ניצחון הרוח של ילדה אחת קטנה, כנגד כל המכשולים.

 

הרצאות השראה בנושא אימהות, אימוץ ודיכאון

גם היום יותר מידי נשים נאלצות לוותר על הילדים לאחר הלידה. התוצאה: אלפי ילדים נותרים בבתי היתומים כשהם ממתינים למשפחה טובה שתיתן להם בית. בהמשך, אלפי ילדים מסתובבים בעולם עם תחושת נטישה גם במקרים בהם הוריהם לא ויתרו עליהם רשמית.

 

שם ההרצאה: הולכת אחרי הלב | ציפי עדני

מחקרים מראים שכמעט כל הילדים המאומצים מסתובבים עפ תחושה של "חור שחור". מעין ריק בלתי מוסבר, שלא מובן במיוחד במצבים בהם ההורים המאמצים הצליחו לתת לילדים המאומצים חיים טובים. וזה היה גם הסיפור שלך ציפי.

מה את עושה כשאת מאבדת את הדבר הכי חשוב לך כבר בתחילת החיים? במיוחד שאת יודעת שהאימא שהביאה אותך לעולם נמצאת בעיר שלך?…

כל חייה היא חיפשה את אימא שלה בכל פינה, אבל רק אחרי 32 שנים, בזכות רצף של אירועים מטלטלים, יצאה למסע, הפכה עולמות ולא ויתרה עד שמצאה את מה שהלב שלה רצה.

 

שם ההרצאה: ויתור גורלי | ורדית שמשון

היא הייתה בת חמש, כשעולמה התהפך עליה. בהחלטה של רגע היא נשלחה על ידי הוריה מתל אביב לצרפת. מתוך המעברים והטלטלות שיצרו כאב גדול נולדו התשוקה ותחושת השליחות שמניעה אותה בחיים.

 

 

שם ההרצאה: התשוקה לאימהות | סיגל פראוד

למרות שלהיות אימא זה לא פשוט בכלל, אנחנו הנשים, יודעות שלא הרבה דברים בחיים משתווים לתחושה שאת מרגישה, כשאת חובקת את הרך הנולד בידייך.

גם סיגל רצתה להרגיש את התחושה הזאת. היא בסך הכול רצתה להיות אימא. אבל, החיים זימנו לה הפתעה אחר הפתעה. בדרכה לאימהות היא גילתה את הגיבורה שבה, זו שלעולם לא מוותרת. סיפורה של סיגל משקף את סיפורן של אלפי נשים שלא נכנעות בדרך להגשמת האימהות!

 

שם ההרצאה: בנק מסוג אחר | לאה יוחנן

אנחנו חיים בעידן מודרני, חדשני וסופר טכנולוגי. אבל, יש דברים בעיקר בתחום היחסים והמשפחה, שעדיין לא השתנו.

מה שלרוב הנשים נראה מובן מאליו, עבור לאה כאם חד הורית היה בלתי אפשרי. כיצד, בזכות נחישות ויצירתיות גילתה את הבנק ששינה לה ולמשפחות רבות בישראל את החיים.

 

 

שם ההרצאה: איך ניצחתי את הדיכאון | יסמין אפרים

עשרות אלפי נשים בישראל מסתובבות עם דיכאון בהריון ואחריו. לרוב לא מבחינים בדיכאון, ולכן גם לא מטפלים בנשים.

יסמין אפרים, אימא לשלושה ילדים "פגשה" את הדיכאון פעמיים בחייה. את הכוחות הפנימיים שלה גילתה מתוך מצולות הדיכאון. שם כשהיא חובקת תינוק ובהריון מתקדם, בזכות אישה מופלאה בשם סופיה גילתה מחדש את שמחת החיים.

 

 

הרצאות השראה בנושא העצמה והתפתחות

כשמחנכים בנות להיות יפות ושקטות, איך אפשר לצפות שתדענה לדבר בביטחון, שלא לדבר על לשווק את עצמן בעולם הגדול כדי להצליח.

 

שם ההרצאה: ממרצה מרוצה  | זהבה שאדי

היא הייתה כנועה וצייתנית, ואף אחד לא ראה אותה. היא עשתה מה שכולם רצו, חוץ ממה שהיא באמת רצה. עד שמפגש אקראי באוטובוס שינה לה את החיים.

 

 

שם ההרצאה: אל תגידו לי שאני לא מושלמת! | ענבל עיישה

מי עוזר לאימהות בתמרון האינסופי בין משפחה וקריירה? ואיך לעזאזל אפשר להצליח בעולם הזה, בלי תמיכה, ובלי עזרה, כשאת לבד במערכה מול כל העולם?. וונדר וומן איפה את כשצריכים אותך?…

זה סיפורה של אישה אחת אמיצה שכנגד כל הסיכויים מגלה, שגם כשאין לה הרבה היא יכולה להגיע רחוק, אם רק תחליט ותרצה.

 

 

שם ההרצאה: רוצים להתקדם? קודם תעצרו! | אורלי סיטון

היא הייתה ילדה חסרת ביטחון וגמגמה בצורה קשה וללא הפסקה. והגמגום פגע בדימוי שלה, קלקל את מערכות היחסים וגרם לה להרגשי לא שייכת. עד שברגע אחד בחייה קלטה שהשינוי למצב נמצא בידיים שלה. מילדה מגמגמת היא הפכה למנהלת משא ומתן ומרצה. איך? תגלו בהרצאה שלה.

 

 

הרצאות השראה בנושא משברים וצמיחה

ישראל מדינה הלומת קרבות ואבדות. מאות אלפי אנשים נפצעו במערכות ישראל ובאירועי טרור, מקום המדינה ועד היום, גם מלי פלג הייתה שם, כשבגיל 16 נקלעה לאסון הטבח במעלות.

 

שם ההרצאה: לרקוד את החיים | מלי פלג

מסעה המרגש של ילדה שבגיל 16 נעצרו חייה. איך בזכות ארבעה מלאכים שנשלחו אליה חזרה לאהוב את עצמה ולמצות כל רגע, למרות הטראומה והכאב?.

אחרי 45 שנים מלי שוברת שתיקה, ומספרת את סיפורה: איך הצליחה לחזור לחיים ואפילו לאהוב אותם בעוצמה, אחרי אירוע הטרור הנורא במעלות.

 

 

הרצאות השראה בנושא שינוי בחיים

שם ההרצאה: מחשבת מסלול מחדש | יפה דלומי

אנחנו חיים יותר, תוחלת החיים עולה בהתמדה, ואם פעם פרשנו לגמלאות בגיל 45 הרי שהיום יש לרובנו שלושה מחזורי קריירה, והאחרון מתחיל אחרי הפנסיה בגיל 60.

מה עושים? איך מתמודדים עם עולם וחברה שחרטו על דגלם שהעולם שייך לצעירים?

מחקרים בארה"ב מגלים שהיזמים המצליחים ביותר הם פנסיונרים. וזה בדיוק מה שעשתה יפה דלומי, כשבגיל 60 וקצת מצאה את עצמה בעיר חדשה, בלי זוגיות, בלי תעסוקה, אבל עם אנרגיות שיכולות לכבוש את העולם, והחליטה לחשב מסלול מחדש.

 

 

שם ההרצאה: לחבק את השינוי | גלי טוויזר

מאמנים, יועצים, מטפלים, מעצבים, ישמים, כולם יודעים שהידע המקצועי בימינו לא מספיק כדי למגנט לקוחות. הלקוחות מחפשים את הסיפור המרגש שמסתתר מאחורי הדמות המקצועית.  לגלי טוייזר, יש סיפור כזה.

גלי טוויזר חוותה כמעט כל שינוי אפשרי! בדרך גילתה שאפשר לחבק את השינוי במקום לברוח ממנו.

איך? באמצעות 8 מפתחות קסומים. בהרצה חווייתית מגלה גלי איך גם אתם תוכלו לחבק את השינוי במקום לפחד ממנו.   

 

 

הרצאות השראה בנושא זוגיות ויחסים

שם ההרצאה: לחיות בלי, להרגיש עם | רינה ישראלוב

בישראל 40,000 משפחות אנשי צבא קבע. חלקם חיות בבסיסים סגורים בקצוות המדינה. אחרות חיות כשהוא שם במעמקי השטחים והיא והילדים פה בלב העיר. רינה ישראלוב הייתה אחת מהן.

לא כך היא תכננה את החיים שלה, אבל מתישהו המציאות אמרה את שלה!. שנים הם חיו, כשהוא – שם, והם – כאן. איך מתמודדים עם החיים כשאת לבד במערכה?.

סיפור מלא אופטימיות שמוכיח, פעם נוספת, שכשמחבקים את השינוי, אפשר לנצח כמעט כל קושי.  

 

 

הרצאות השראה בנושא התמכרויות ובחירות

שם ההרצאה: חי בסרט (שם זמני) | אבירן רן

אנחנו דור של מכורים: אנחנו מכורים לעבודה ולרשתות החברתיות, אנחנו מכורים לאלכוהול וסמים, ואנחנו מכורים גם למתוקים ולבצקים.

אבירן רן מורה ויוצר קולנוע שגדל ביפו בצל הסמים והאלימות. דווקא שם, בצל ההתמודדות היומיומית גילה את העוצמה האין סופית הטמונה בבחירות הנכונות.

 

שם ההרצאה: אוריה פולק | המסע הבייתה

בימינו, אנשים מחפשים תשובות לשאלות הגדולות של החיים. בדרך הם עוברים מסע אישי, פנימי וחיצוני, שמטלטל את עולמם. זה המסע החשוב ביותר שכל אדם חייב לעבור, זה "המסע הבייתה".

אוריה פולק שמאן אורבני, יזם ואיש הייטק, עבר בין יבשות ומדינות, חצה תרבויות ועיסוקים, ואת מה שגילה תוכלו לשמוע בהרצאה.

 

מופעי השראה

שם המופע: הולכות אחרי הלב | ענת פלזנטל וציפי עדני

אנחנו רוצים חוויות מעל לכול. אנחנו אוהבים סיפורי גיבור, אבל אם תתנו לנו מופע מעורר השראה נעדיף אותו בגדול.

כשענת וציפי נפגשו בתוכנית "מה הסיפור שלך?" (שיזמו בפורום נשים של ארגון העובדים בעיריית ת"א) הן גילו שאחת נמסרה לאימוץ, והשנייה מסרה ילדה לאימוץ. בסיפור שלהן, הקארמה עבדה שעות נוספות.

בסיום התוכנית עמדה כל אחת על הבמה עם הסיפור האישי שלה, אבל הסיפור המרגש יותר נמצא בחיבור בין הסיפורים. "הולכות אחרי הלב" הוא מופע עוצמתי ומטלטל, שבמרכזו דיאלוג מרגש בין מי שנמסרה לאימוץ לבין זו שמסרה את ביתה לאימוץ.

 

 

זה היה סיכום השנה בעולם ההרצאות

שמחתי להכיר לכם חלק קטן מהאמיצים והאמיצות שעבדו איתי על הסיפורים שלהם. 

כשיוצאים לדרך יש גם בלבול וגם סימני שאלה לא מעטים: "מי ירצה לשמוע את הסיפור שלי? למה שיבואו לראות אותי? ומה יהיה אם…ייעלב מהסיפור שלי?". בהמשך, עולים קולות מחלישים שאומרים: "אני מתביישת לעלות על הבמה" וגם "אני בכלל לא יודע להרצות".

אבל, ככל שמתקדמים בתהליך, הקול החשוב משתלט על הבמה. זה קולו הנפלא של הסיפור החדש שמתגלה. ומאותו רגע, אי אפשר לעצור…

נבחרת המרצים שצומחים מתוכניות "מה הסיפור שלך?" מרגשת ומרטיטה לבבות, על הבמות ובחיים בכלל. כל סיפור כאב עליו עבדנו הפך לסיפור השראה שכבר שינה חיים של רבים. עכשיו הגיע הרגע להשמיע את הסיפור שלך!

 

לליווי אישי בכתיבת הרצאת ההשראה שלכם, דברו איתי

 

למאמרים נוספים

כתיבת תגובה

מה הסיפור שלך?

שירית בן ישראל

יועצת אסטרטגית ומומחית סטוריטלינג. מלווה חברות וארגונים בפיתוח תוכן אותנטי מעורר השראה והשפעה 

storytelling expert

גם לך יש סיפור לספר?

שנהפוך אותו להרצאת השראה?

"המהפך שאני עושה לאנשים קשור בראש ובראשונה לשינוי הסיפורים שהם מספרים."