מה הסיפור שלך?: 7 שאלות שיעזרו לך ליצור לעצמך סיפור חדש בשנה החדשה

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

שירית בן ישראל

Print Friendly, PDF & Email

מה הסיפור שלך עם… הסיפור שלך?

הבנת אותו? עיבדת אותו? השתחררת ממנו? גילית למה כל מה שקרה לך בחיים אכן קרה? הבנת מה החלק שלך ומה לא? למדת את השיעורים? נפלו לך כמה אסימונים? או שאת עדיין בשלב ההתרפקות והכאב? כך או כך, השנה החדשה שמתדפקת בפתח נותנת לך הזדמנות מיוחדת לשנות את הסיפור. זה הרגע להתחיל להעז לכתוב משהו חדש. משהו שיפתיע גם אותך. משהו שתמיד ידעת שישנו בך ושעד היום לא העזת להוציא. את באה?…

 

https://pixabay.com/

מה הסיפור שלך עם הפרק הבא בחייך?

מרגישה שאת עומדת בצומת בדרכים? מסתכלת ימינה, מסתכלת שמאלה ולא מצליחה להבין לאן ללכת? תקועה? ממש תקועה ולא מעט זמן? יודעת שאת רוצה לעשות שינוי? משהו עוצר אותך? משהו חסר לך? ואולי את כבר מוכנה לדבר הבא? איך תגלי אם לא תזוזי?…

 

מה הסיפור שלך עם הקריירה שלך?

הרבה שנים את חולמת להתקדם? חולמת, אבל בכל פעם משהו אחר מונע ממך לעשות את הצעד הנחוץ? לא רוצה לעצבן את הבוס שהשקיע בך? מפחדת להתמודד במכרז? לא מאמינה שתוכלי לשווק את עצמך? חוששת לגזול זמן איכות מהזוגיות? מהילדים? ואולי מה שמטריד אותך זה מה יהיה אם תיכשלי? באמת מה??? כלום! תהיי עצובה רגע או שנים ואז תמשיכי לדבר הבא!

 

מה הסיפור שלך עם העסק שלך?

העסק המרגש הזה שהקמת בזיעת אפייך… זוכרת איך, לבנה אחר לבנה בנית את הקיר הראשון? גירדת לקוח ועוד לקוח? ועכשיו, מה? קצת נרדמת, לא? את יודעת שהשלב הבא תלוי בך, נכון? אז מה עוצר אותך? אולי לא הצלחת להתמקד? אולי את עדיין מתפזרת? את כותבת די הרבה ברשת, אבל אולי המסרים שלך לא הכי מדויקים? אולי את עדיין מחכה שמישהו יגלה אתך? ואולי את עדיין מפנטזת שמישהו אחר יעשה במקומך את העבודה השחורה? תתעוררי אחותי, זה, לא יקרה!!!

https://pixabay.com/

 

מה הסיפור שלך עם כסף?

אוהבת… לא אוהבת… שונאת… לא, דווקא די מחבבת… צריכה… לא ממש!. כן, הבנתי, את והכסף זה רומן עתיק עם מסרים קורעי לב. פעם אתם אוהבים ופעם לא. פעם אתם חשובים זה לזו ופעם ממש לא. לא הגיע הרגע לשנות את הסיפור הזה? את רוצה אותו, וצריכה אותו ואפילו מחבבת אותו. והוא, ממש משתוקק להגיע אלייך. תאמיני לי, הוא חושב שאת "שווה"!! אז למה את לא פותחת את הדלת? קדימה, תני לו להיכנס!!

 

מה הסיפור שלך עם אימא שלך?

את לא יכולה לסלוח לה… הכול בחייך קרה בגללה… אילו רק הייתה שם בשבילך… אילו רק ליטפה ואהבה… ואילו תמכה ופרגנה… אבל זה לא קרה. אז יש לי חדשות בשבילך. זה גם לא יקרה!!. אז מה את מחליטה לעשות בנידון? להמשיך להתרפק ולהאשים אותה, או לקחת אחריות אמיצה על חייך?. ההמלצה שלי, תשחררי. את עצמך, את התלונות, ואותה ממך. בשנייה שתשחרר, גם תשתחררי. מילה שלי.

 

מה הסיפור שלך עם המשקל?

https://pixabay.com/

כשהוא עולה את יורדת. וכשהוא יורד את בעלייה. מההתחלה היו לכם יחסים מוזרים כאלה. אז מה דעתך, לא הגיע הזמן לשנות את הסיפור? נכון שהבנת מזמן שהגוף והנפש שלך הם שתי ישויות שאוכלות מסיבות שונות? נכון שאת יודעת שהגוף שלך מוכן בשמחה להסתפק ברבע מהאוכל שהנפש שלך בולסת? אז למה את תומכת בצד הלא נכון? לכי עם המנצח! תני לגוף תמיכה ותזיזי את הנפש מקדמת הבמה. בלאו הכי, כל כמות של אוכל שתתני לה, לעולם לא תשביע אותה!!  

 

רגע לפני שניפרד, אני רוצה להזכיר לך שכל מציאות נוצרת פעמיים: בפעם הראשונה היא נוצרת בדמיון. שלך. בסיפור שאת מספרת לעצמך. סיפור נכון מניע אותך לזוז קדימה ונותן לך כוחות להפוך אותו למציאות. הבעיה היא שגם לסיפור לא נכון יש עוצמה גדולה על חייך. בגללו את עלולה להישאר גם בשנה החדשה באותו מקום כואב….   

ולמה אני טוחנת לך את המוח עם השאלות המעצבנות האלה? כי מהן, מתחיל הסיפור החדש שלך. מה שתבחרי לספר לעצמך עכשיו, יקבע אם תישארי בתקועה בצומת של חייך, או שתתקדמי לעבר הגשמת חלומותייך.

אז מה את בוחרת השנה? לזוז או להיתקע, זו השאלה. ואם את שואלת אותי, אני אומרת שעכשיו…

לליווי אישי בכתיבת הרצאת ההשראה שלכם, דברו איתי

למאמרים נוספים

כתיבת תגובה

מה הסיפור שלך?

שירית בן ישראל

יועצת אסטרטגית ומומחית סטוריטלינג. מלווה חברות וארגונים בפיתוח תוכן אותנטי מעורר השראה והשפעה 

storytelling expert

גם לך יש סיפור לספר?

שנהפוך אותו להרצאת השראה?

"המהפך שאני עושה לאנשים קשור בראש ובראשונה לשינוי הסיפורים שהם מספרים."