הרצאת השראה

הרצאת השראה: "השמיכה החומה"

להרצאה שפיתחתי לענת קוראים: "השמיכה החומה"

על ההרצאה: 

18 שנים היא שתקה, אבל אפילו לרגע היא לא שכחה את מה שהשאירה אחריה. בזכות נחישותה העמוקה מצליחה ענת לחבר את הבת שהשאירה מאחור עם המשפחה החדשה ויוצאת למסע הריפוי של חייה. סיפור חיים מטלטל שמעורר אותנו לחשוב מחדש ובאומץ על מחירה הכואב של השתיקה וההשתקה בחברה.

 

ענת מספרת:

הגעתי לקורס כי רציתי לכתוב ספר על החיים שלי. מה שקרה בקורס עשה לי תפנית של 180 מעלות. השתניתי, התעצמתי כאישה, הבנתי מאיפה הגעתי ולאן אני רוצה ללכת, יצאתי "מהמגירה" והפכתי לאישה אקטיביסטית שפועלת לקידום נשים.

חשוב לי לספר את הסיפור שלי כי מאמינה שדרכו נשים יבינו את ההשלכות של אלימות מינית על חייהן, מה ניתן לעשות כשמגלים שמישהו קרוב אלינו עובר את התהום האכזרית הזו , ואיך ניתן לעזור להתמודד עם הפגיעה.

 משהו מהלב: נשים הם יותר ממחצית אוכלוסיית העולם. ובכל זאת הן הנפגעות העיקריות בכל תחום: כלכלי, פיזי ונפשי. אני יודעת שיש דרך אחרת – להאמין בכוחות שלנו ולהתעצם כל הזמן, כדי שנהיה חזקות ואף אחד לא יעז לפגוע בגוף, בנפש או בזכויות שלנו!.

ובנימה אישית, אם אצליח להציל ילד, ילדה או כל אדם בוגר מהתעללות מינית כמו זו שעברתי בעצמי, ומההשפעות שלה על החיים, זה יהיה מבחינתי כאילו הצלתי עולם ומלואו.

איך עושים את זה?

  1. אל תפחדו לדבר. תפתחו את הפה כי זה בכלל לא אשמתכן! העיקר אל תשתקו!!
  2. אם עברתם התעללות כלשהי בילדות, תדעו שיש לה תאריך תפוגה: אחרי גיל 38, לא משנה מה קרה לכן, אתן לא יכולות ל ה ת ל ו נ ן (כן, זה מתסיס ומקומם אבל עובדה!)
  3. תשמרו על קשר פתוח עם הילדים שלכם, תעודדו אותם לדבר אתכם גם על הטוב וגם על הרע. כשאתם תשתפו אותם בשני המצבים, הסיכוי שהם יפנו אליכם כשיזדקקו הוא הרבה יותר גדול.

מעוניינים להפוך את סיפור החיים והידע להרצאת השראה? עשו צעד קדימה! דברו איתי 

Print Friendly, PDF & Email

לממליצים נוספים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
השארת תגובה

מה הסיפור שלך?

רוצים לדעת יותר?

אני מחכה לשמוע מכם!

סיפור חדש מתחיל עכשיו!

  1. לדרך יש ערך.
  2. לכל כישרון יש סיבה.
  3. הבחירה היא בידינו.
  4. שינוי הוא צמיחה במסכה.
  5. יש רק כיוון אחד: קדימה!
  6. מילת המפתח היא: MOVE
  7. והזמן הוא… עכשיו!
גלילה לראש העמוד